Hírek
A gyakorlati tudás állt a ZsetON verseny idei döntőjének középpontjában
A mi felelősségünk, hogy felhívjuk a diákok figyelmét a körültekintő, minden szempontot mérlegelő döntések fontosságára – mondta Gion Gábor a ’ZsetON – Hangolódj a pénzügyekre!’ elnevezésű pénzügyi verseny középiskolai döntőjén a Pénzügyminisztériumban. A tárca pénzügyi államtitkára hozzátette: a mai izgalmas, interaktív vetélkedő kérdései ennek a célnak próbáltak eleget tenni, hiszen nemzetgazdasági érdek, hogy pénzügyeinket is ugyanolyan magabiztossággal intézzük, mint ahogyan írunk, olvasunk, vagy autót vezetünk.
A vetélkedő feladatainak összeállításakor az volt a fő rendező elv, hogy a mindennapi életben használható gyakorlati tudásra összpontosítsunk a pénzügyi definíciók és lexikális tudás számonkérése helyett – hangsúlyozta az államtitkár. Mint mondta: az eddigi felmérések, illetve a korábbi pénzügyi vetélkedők tapasztalata is azt mutatja, hogy az elméleti ismereteket illetően jól állunk: mindenki tisztában van a kamat vagy az infláció fogalmával. Gion Gábor kifejtette, hogy a nehézségek akkor merülnek fel, amikor ezeket az elméleti ismeretket a gyakorlatban kellene alkalmazni. Leszögezte: egy valós pénzügyi helyzetben problémát jelent a legkedvezőbb lehetőség kiválasztása, például két hiteltermék összehasonlításakor. Az államtitkár felhívta rá a figyelmet, hogy a pénzügyi szektor gyors változása és pénzügyi innovációk is kihívás elé állítják a fiatalokat.
A második alkalommal megrendezett ZsetON többfordulós pénzügyi vetélkedő január 27-én indult. A március 16-ig tartó első fordulóban külön kategóriában versenyeztek a 14-19 éves középiskolások, valamint a 19-24 éves főiskolások és egyetemisták. Mindkét kategóriában egy 200-200 különböző nehézségi szintű kérdésből álló feladatbankból kaptak a versenyzők egy 16-16 kérdésből álló feladatsort, amelyet egy program véletlenszerűen választott ki. Az egyetemistáknak, főiskolásoknak összeállított játék kétfordulós volt, az online döntőt március 21-én rendezték. A középiskolások közül az első 100 legjobb eredményt elérő diák jutott tovább a középdöntőbe, közülük a legjobb 10 pedig a döntőben versenyezhetett.
Az első három helyezettet mindkét korcsoportban értékes elektronikai eszközökkel, okostelefonnal, laptoppal, tablettel díjazták, valamint négy kategóriában különdíjakat is kiosztottak a szervezők.
A pénteki döntőn az első helyezett Gergácz Bálint, a második Kiss András, a harmadik Szafián Petra lett.
Az egyetemisták döntőjét Magasházi Mercédesz nyerte.
A Bankszövetség különdíját a legfiatalabb középdöntőbe jutott versenyző, Váradi Patrik Dániel kapta. A Pénzitánytű Alapítvány különdíját a Pénziránytű Iskolahálózat tagintézményeiből érkező legjobb eredményt elérő diák, Novák Anna nyerte. A Magyar Biztosítók Szövetsége különdíját a legtöbb versenyzőt küldő iskola, a Hódmezővásárhelyi SZC Makói Návay Lajos Technikum és Kollégium kapta.
A ZsetON támogatói a Pénzügyminisztérium, a Pénziránytű - Alapítvány a Tudatos Pénzügyekért, az Államadósság Kezelő Központ Zrt., a Magyar Államkincstár, valamint aMagyar Biztosítók Szövetsége.
További hírek
-
Sok ösztönzés, játék és beszélgetés kell a pénzügyi tudatosság fejlesztéséhez
Az idei évben is számos értékes jelölés érkezett a Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért díjra a taná …
-
A pénzügyi-gazdasági ismeretek legjobban gyakorlati alkalmazás közben, élményszerűen …
Az idei évben is díjazta a Pénzügyminisztérium a pénzügyi tudatosság fejlesztésében kimagasló tevé …
-
JAM sikeres tavaszi rendezvénye: Diákvállalkozások Tavaszi Vására és Versenye
Ismét hatalmas sikerrel zárult a Budapesten megrendezett Diákvállalkozások Tavaszi Vására és …
-
Kiterjesztett valóság megoldással bővül a Küldetések a pénz világában tankönyv is
A Pénziránytű Alapítvány előző tanévben nagy sikert aratott, kiterjesztett valóság megoldással kibő …